SPINE CENTER

Ul. Lwowska 8
05-820 Piastów

MASAŻ Z MYŚLĄ O TWOIM ZDROWIU

TELEFON

+48 733 084 004

Osteopatia

Osteopatia

Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia manualnego szeroko znana i praktykowana w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej, zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej. Badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia napięć w strukturach ciała. Osteopatia uznaje i akceptuje zależność pomiędzy ciałem, psychiką i umysłem. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, zakłada ona, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy. Leczenie osteopatyczne jest więc ściśle powiązane z indukcją tychże mechanizmów.

Terapia osteopatyczna rozpoczyna się szczegółowym wywiadem oraz ogólną oceną stanu zdrowia Pacjenta. Następnie terapeuta zajmuje się szczegółową diagnostyką, w poszukiwaniu dysfunkcji powodujących ból. Do jej wyeliminowania służy szereg technik osteopatycznych stosowanych w zależności od miejsca i poziomu dysfunkcji, zabieg jest zawsze dostosowany indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

W osteopatii wyróżniamy między innymi techniki:

  • strukturalne (manipulacje, mobilizacje, techniki energii mięśniowej)
  • funkcjonalne (techniki powięziowe, osteopatia trzewna)
  • płynowe (osteopatia czaszkowa)

 

 

Z pomocy osteopaty korzystać można w każdym wieku i stanie zdrowia. Osteopatia sprawdza się zarówno w stanach bólowych ostrych jak i przewlekłych.

 

czas trwania zabiegu 30 min. – 60 PLN

czas trwania zabiegu 60 min. – 110 PLN

czas trwania zabiegu 90 min. – 140 PLN